KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12318066
*
nr 1231 8066
Carl Kaldén
(1877-1963), Sverige
Oljemålning, Traneberg. Olja på pannå, signerad. 44x58
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2019
kl 19:50:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 22:00:13
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Kaldén
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Läs mer om Carl Kaldén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl kaldén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige traneberg
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Carl Kaldén
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Läs mer om Carl Kaldén
nr 1231 8066
Carl Kaldén
(1877-1963), Sverige
Oljemålning, Traneberg. Olja på pannå, signerad. 44x58
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 22:00:13 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Kaldén
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare.Läs mer om Carl Kaldén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl kaldén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige traneberg
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49